-
Wiosenne wyzwanie, czyli uporządkuj ze mną szafę na wiosnę – zadanie nr 3.
I jak Twoja szafa? Zaczyna nabierać kształtu w Twojej głowie? Jeśli tak – bardzo się cieszę i mam dla Ciebie na ten tydzień kolejne proste zadanie, którym uzupełnisz swoje notatki lub/i swój modboard. A jeśli trafiłaś tu przez przypadek i nie wiesz o co chodzi – odsyłam Cię do artykułu, w którym opisuję całe nasze wyzwanie i prezentuję zadanie nr 1 – jest on tutaj. A przy okazji zostawiam link do zadania nr 2 – ono jest tutaj. A teraz ruszamy z Zadaniem nr 3. A w nim zajmiemy się kolorami.Wiesz już, jakie ubrania lubisz nosić najbardziej, masz wyszukane konkretne z nimi stylizacje – takie, które chwytają Cię za serce…
-
Wiosenne wyzwanie, czyli uporządkuj ze mną szafę na wiosnę – zadanie nr 2.
Witam Cię w drugim tygodniu naszego wiosennego wyzwania!A skoro drugi tydzień, to czas na drugie zadanie. Będzie ono zdecydowanie przyjemniejsze od pierwszego, no i bardzo, bardzo proste. Jeśli dopiero teraz trafiasz na moją akcję, podlinkowuję Ci jej opis i zadanie nr 1. Możesz je sobie spokojnie wykonać w tym tygodniu a dzisiejsze za tydzień, albo wtedy, kiedy będziesz gotowa lub też gotowy. Najważniejsze, to działać we własnym, tempie, bez presji i z przyjemnością. Musisz naprawdę tego chcieć, bo inaczej raczej wyjdzie z tego tylko frustracja i zniechęcenie, a nie o to mi chodzi. A zatem część pierwszą znajdziesz tutaj. Czas na zadanie nr 2 bo nie ma co przedłużać. Jeśli…
-
Zapraszam na wyzwanie
Idzie, a właściwie już przyszła, wiosna, za moment, kiedy tylko zrobi się nieco cieplej, zaczniemy chować nasze zimowe okrycia i wyciągać to, co przyda nam się latem.Taka podmiana jest świetnym momentem, aby przyjrzeć się swojej szafie w taki sposób, aby wreszcie zaczęła nas zadowalać i cieszyć, a nie przyprawiać o zawał i doprowadzać do stwierdzenia “Nie mam co na siebie włożyć”.Podejmiesz wyzwanie? Skąd pomysł? Przede wszystkim stąd, że sama muszę w ten sposób przeskanować swoją garderobę i szukam kompanek, które będą się ze mną łączyć w bólu. Mocno do myślenia dały mi też ostatnie tygodnie w Atelier, gdzie niestety, nie do końca byłam sobą. Na siłę chciałam lansować swój styl…
-
Nierozumienie drugiego człowieka
Nierozumienie drugiego człowieka jest jednym z najczęstszych problemów, z jakimi spotykamy się w naszym życiu. Często myślimy, że wiemy, co druga osoba czuje lub myśli, ale tak naprawdę nie mamy pojęcia, co się dzieje w jej umyśle. To z kolei prowadzi do nieporozumień, frustracji i konfliktów. Przyczyny takiego nierozumienia mogą być różne, ale chyba najczęściej wynikają z braku komunikacji lub z niedostatecznej ilości informacji. Dlaczego o tym piszę? Bo tego się najbardziej boję w prowadzeniu mediów społecznościowych. Nie jestem w stanie przekazać kwintesencji wizji tego, co robię, skacząc od Sasa do lasa! W szkole nas uczono, że wypracowanie ma wstęp, rozwinięcie i zakończenie. I tak samo – teraz to widzę…
-
Rzemiosło w branży modowej
Rzemiosło w branży modowej jest nieodłącznym elementem tworzenia wyjątkowych i wysokiej jakości produktów. Choć w dzisiejszych czasach technologie i masowa produkcja zdominowały rynek, to wciąż istnieją rzemieślnicy, którzy tworzą dzieła sztuki, które warto docenić. Rzemieślnik to nie tylko ktoś, kto wykonuje swoją pracę z precyzją i dokładnością, ale także ktoś, kto posiada umiejętności artystyczne. W swojej pracy musi łączyć wiedzę techniczną z estetyką i wyczuciem stylu. Często tworzą swoje wyroby ręcznie, co wymaga nie tylko ogromnej cierpliwości, ale również doświadczenia oraz talentu. Historia rzemiosła w branży modowej jest długa i fascynująca. Już wiele wieków temu ludzie zajmowali się produkcją wysokiej jakości tkanin, a także krawiectwem. Wraz z rozwojem handlu i…
-
Certyfikaty w branży tekstylnej – dlaczego są ważne?
W dzisiejszych czasach coraz więcej konsumentów zwraca uwagę na to, jakie materiały są wykorzystywane do produkcji odzieży i jakie są jej warunki produkcji. Z tego powodu coraz większa liczba firm z branży tekstylnej wprowadza certyfikaty, które potwierdzają spełnienie określonych standardów w procesie produkcji i wytwarzania materiałów. Certyfikaty te nie tylko pomagają zaspokoić potrzeby klientów, ale także zapewniają, że produkty są wytwarzane w sposób zrównoważony, a pracownicy biorący udział w procesie produkcji są traktowani z szacunkiem i godnością. W tym artykule przyjrzymy się różnym certyfikatom, które są wykorzystywane w branży tekstylnej. GOTS – Global Organic Textile Standard Jednym z najważniejszych certyfikatów w branży tekstylnej jest Global Organic Textile Standard (GOTS). Ten…
-
Styl wiktoriański – eleganckie dodatki we współczesnej modzie.
Styl wiktoriański jest obecny we współczesnej modzie od kilku sezonów i nieustannie cieszy się popularnością. Jego charakterystyczne elementy, takie jak długie suknie, mankiety i koronki, są często wykorzystywane w nowoczesnych projektach i kolekcjach mody. Współczesne interpretacje stylu wiktoriańskiego są bardziej odważne i nowoczesne niż te z epoki. Projektanci dodają do niego elementy z innych stylów i trendów, takie jak sukienki z odkrytymi ramionami czy oversized’owe płaszcze, aby stworzyć bardziej współczesne i uniwersalne projekty. Jest on szczególnie popularny w branży modowej, ponieważ jest on elegancki i klasyczny. To idealny wybór dla kobiet, które chcą wyglądać stylowo i pragną dodać odrobinę klasy do swojego codziennego stylu, ponieważ zdecydowanie nieustannie zachwyca swoim eleganckim…
-
Slow Fashion – ratunek dla ludzi i dla planety?
W dzisiejszych czasach moda jest bardzo ważnym elementem naszego życia. Chcemy wyglądać modnie i atrakcyjnie, jednak jednocześnie zdajemy sobie sprawę z tego, że nasze działania mają wpływ na środowisko i ludzi. Właśnie dlatego coraz więcej osób sięga po Slow Fashion – koncepcję, która pozwala na łączenie mody z odpowiedzialnością za środowisko i ludzi. Ruch Slow Fashion powstał jako reakcja na szybko zmieniający się i masowy przemysł mody, który kładzie nacisk na szybki zysk i szybką produkcję, często kosztem środowiska i ludzi. Koncepcja Slow Fashion zaczęła się rozwijać w połowie lat 90-tych, kiedy ludzie zaczęli zwracać uwagę na negatywny wpływ przemysłu odzieżowego na środowisko i społeczeństwo. Idea Slow Fashion opiera się…
-
Fast fashion – dlaczego nam szkodzi?
Slow fashion, fast fashion a może ultra fast fashion?To już kolejny mój wpis na ten temat, ale przerażające jest to, że w dobie mówienia o tym, jak bardzo jest już zniszczona nasza planeta i kiedy coraz bardziej zaczynamy się zastanawiać (no, może nie wszyscy), co możemy zrobić, aby nie dopuścić do jej dalszego wyniszczania, powstają giganty odzieżowe, które proponują nam jeszcze więcej marnej jakości ubrań.Jeszcze więcej JEDNORAZÓWEK. Czy wiesz, że istnieje taki model działania, który nazywa się OBM czyli Original Brand Manufacturing? Jest to zlecanie podwykonawcom opieki nad tworzeniem od zera całych marek. I uwaga – podwykonawca ma na to…. Ciekawa jestem, jaką dasz odpowiedź. Zastanów się ile może wg…
-
Obojętność
Obojętność. Zatacza coraz większe kręgi. Zaciska się. Łapie w swoje sidła coraz więcej przypadkowych osób. Zamykamy się w swoich światach. W swoich mediach społecznościowych. W swoich kokonach. To, co na zewnątrz przestaje nas interesować. Cieszyć? Bawić? I jeszcze to słynne ostatnio – bądź tu i teraz. Często rozumiemy je na swój sposób. Jesteśmy tu i teraz a wszystko inne jest nieważne. Jest nam obojętne. Idealnie mogłabym połączyć obojętność z asertywnością. A właściwie z jej brakiem. Co nas w końcu obchodzi, że za ścianą ktoś się kłóci? Co nas obchodzi, że kolejny mały sklepik się zamyka, a właścicielka nie ma pomysłu na to, co dalej? Co nas obchodzi, że zwierzęta cierpią…